Yağlı Boya Çizim Malzemeleri Çukurova

Yağlı Boya Gül Yapımı

Thumbnail image 

Yağlı Boya Gül Yapımı


Yağlı Boya Gül Yapımı için Yağlı Boya Gül Yapma Kursları arıyorsanız,  Yağlı Boya Çizim Kursu için en doğru adres Anadolu Sanat Merkezidir


Yağlı boya sanatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca kültürümüz içerisinde sadece resimde değil, tasavvuf ve edebiyatta da önemi oldukça büyüktür.


Anadolu coğrafyasında çiçek denilince ilk akla gül gelmektedir. Hacimli yapısı, mis gibi kokusu ve renk renk oluşu nedeniyle çok sevilmektedir. Özel günlerimizde en çok tercih ettiğimiz çiçektir. Bu nedenler ile gül olan bir tablo yapmak herkesin istediğidir. Yağlı boya kursuna gelen herkesin yapmak istediği bir çalışmadır.


Sanırım gül aşkı temsil ettiği ve Rönesans barok dönemi temsilcilerinden olduğu için resim yapan herkesin bir kere olsun çalışmasını yapmak isteyeceği bir objedir.


Bunun için çiçeği canlı olarak obje yapmanızı tavsiye ederiz. Kompozisyonunuzu betimledikten sonra ( yani vazo içerisinde veya bir örtü içerisinde gülü yerleştirdikten sonra) çalışmaya başlayabilirsiniz.


Öncelikle betimlediğiniz diğer objelerden çalışmaya başlamalısınız. Çalışma öncesinde paletinizde kullanacağınız renkleri hazırlamasınız.  En son gülü boyamaya geçmelisiniz. Beyaz değil de renkli bir kağıt kullanıyorsanız renklerinizin o kağıt üzerinden nasıl duracağını önceden ayarlamalısınız.


Thumbnail image 

Adanada Çocuklara Yönelik Yağlıboya Eğitimleri, Adanada Çocuklara Yönelik Yağlıboya Kursları, Adanada Yağlı Boya Çizim Kursu, Adanada Yağlı Boya Gül Yapımı, Adanada Yağlı Boya Gül Yapma Kursları, Adanada Yağlı Boya Karakalem Kursu