Çukurova'da Sergi Salonundakiler

Ünlü Ressamlar ve Tabloları

Thumbnail image 

Ünlü Ressamlar ve Tabloları


 

Ünlü Ressamlar ve Tabloları ile ilgili bilgi alabileceğiniz sergimiz ve eğitimlerimiz mevcuttur. Ünlü Ressamlar ve çalışmalarından derlenen bir eğitim almak ve farkındalıklarınızı arttırmak sizlere farklı pencereler açacaktır.


Hieronymus Bosch en meşhur tablosu Zevkler Bahçesi’dir. Bu tablosunda sol taraf cennet, orta kısım dünya ve sağ taraf ise cehennemi tasvir eder. Sol tarafta ortada tanrı durmaktadır.  Tanrı’nın bir elinde tutuğu Havva’yı, uykudan yeni uyanan Adem’e takdim ederek uzatmaktadır. Havva’nın ardındaki tavşan doğurganlığı, Adem’in ardındaki ejderha ağacı ise sonsuz yaşamı temsil etmektedir.


 Raffaello Sanzio en meşhur tablosu Atina Okulu’dur. Bu tablo da eski yunan filozoflarını betimlemektedir. Resmin arka fonunda yer alan bina ise Roma mimarisi tarzındadır. Platon tam ortasında ve çıplak ayaklı bir şekilde elinde Timaeus eseri ile yer almaktadır.


Michelangelo Merisi Da Caravaggio en meşhur tablosu Meryem’in Ölümü’dür. Eser tam bir ustalık dönemi tablosudur. Bu tablosunda çağdaşlarından farklı olarak gölgelere önem vermesi, dramatik anı teatral sahne gibi algılaması tabloyu önemli kılar.


Sizlerde dünyaya damga vurmuş ressamlarım tabloları, hayatları ve sanatları ile ne anlatmak istediklerini Anadolu Sanat Merkezi ayrıcalıkları ile öğrenebilirsiniz.


Thumbnail image 

Adanada Dünyaca Ünlü Hat Ustalarımız, Adanada Dünyaca Ünlü Ressamlarımız, Adanada Dünyaca Ünlü Sanatçılarımız, Adanada Dünyaca Ünlü Tablolarımız, Adanada ki Çocuk Ressamlar, Adanada Ünlü Ressamlar, Adanada Ünlü Ressamlar ve Tabloları, Adanada Ünlü Tablolar, Adanada Ünlü Yağlı Boya Ustaları