karakalem Arkadan İnsan Yüzü Çizimleri Çukurova

Karakalem Yüz Çizme Teknikleri

Thumbnail image 

Karakalem Yüz Çizme Teknikleri


İnsan başı çizimi sanıldığı kadar zor değildir. Zor sanılmasının en büyük nedeni oldukça karmaşık ve detaylı görünmesidir.Başın ve yüzün oranlarını bilmek çizim yaparken büyük kolaylıklar sağlayacaktır. İnsan başının karşıdan görünüşünde ortadan geçen düşey çizgi ile simetri sağlanarak, profilden görünüşte yatay ve dikey ovalleri kullanarak her iki görünüşü de çizmenizde kolaylık sağlayacaktır. Başın hafif yan dönüşlerinde truvakar görünüşü veya başın aşağı, yukarı duruşlarındaki görünüşleri çizmek sizi biraz zorlayacaktır.


Perspektif ve iyi bir gözlemle başın bu duruşlarını da çizmenin çok zor olmadığını bu modül sonunda kazanacağınız beceriyle öğreneceksiniz. Bu noktada oranları iyice ayarlamak gereklidir. Oranları ayarlamazsanız insan simetrisine aykırı bir görüntü elde edebilirsiniz.


Bundan önceki modülde yüzün ayrıntılarının oranlarını ve farklı görünüşlerinin çizimlerini öğrendiniz. Bu modülde başlangıç olarak yüzün oval çizimini çizdikten sonra geriye yüzün ayrıntılarını belirlenen oranlar üzerinde yerleştirmeniz zor olmayacaktır.


Yüz Eğitimleri, Yüz Çizme Dersleri, Portre Çizme Dersleri, Portre Nasıl Yapılır, Foto Yapma Siparişi ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Adanada Karakalem Çizme Teknikleri, Adanada Karakalem Yüz Çizme Dersleri, Adanada Karakalem Yüz Çizme Tekniği, Adanada Karakalem Yüz Nasıl Yapılır, Adanada Karakalem Yüzüğü, Adanada ki Yüz Eğitimleri, Adanada ki Yüzme Eğitimleri, Adanada Yüz Çizme Dersleri, Adanada Yüz Çizme Sanatı