Karakalem Malzemesi Çukurova

Karakalem Kalemi

Thumbnail image 

Karakalem Kalemi


Karakalem kursuna gelirken en önemli konulardan biri adı üzerinde olduğu gibi karakalem malzemesinin seçimidir. Herhangi bir kalem ile çizim yapmak  doğru ve mümkün değildir.


Resim yaparken seçilecek herhangi bir kalem içinde özellikle pigment değerleri yüksek olan kalemleri seçmekte fayda vardır. Çünkü pigment değeri doğrudan resmin yapılmasına etki etmektedir.  Örneğin pigmenti değeri az ise bu kalem ile yumuşak değerde lekeler elde edilir ve renkler açık kalacaktır. Pigment değerleri yüksek olan kalemlerde ise koyu değerde lekeler elde edilir.


Çizim yaparken her iki kalemi de kullanabilirsiniz. Ayrı ayrı noktaları betimleyebilirsiniz veya tek kalem üzerinden devam edebilirsiniz. Bu tamamiyle kişinin tercihine kalmış bir durumdur. Füzen kalemleri tercih etmeniz bu noktada sizlere büyük destek sağlar.


Resim kaleminizi alırken eğer izin verilirse denemelisiniz. Kağıdın üzerinde bıraktığı lekeyi ve görüntüyü görmelisiniz.  Bazen kalemler göründükleri gibi kaliteli bir iz bırakmazlar.


Karakalem Malzemeleri, Karakalem Satış Ofisi, Karakalem Web Sitesi, Karakalem Eğitimi, Karakalem Atölyesi ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Adanada Kaliteli Kara Kalem Setleri, Adanada Kaliteli Karakalem Boyaları, Adanada Kaliteli Kuru Fırça Boyaları, Adanada Karakalem Eğitim Seti, Adanada Karakalem Fiyatları, Adanada Karakalem Kalemi, Adanada Karakalem Malzemeleri, Adanada Karakalem Satış Ofisi, Adanada ki Kaliteli Karakalem