Hobi Karakalem Çizim Dersleri Çukurova

Kara Kalem Çizim

Thumbnail image 

Kara Çizim


Resim yaparken bir çok teknik kullanılabilir. Fakat sizin için en kolay yöntemi anlatacağız.  Bu tekniğin genel amacı çizmek istediğimiz resimdeki nesneyi hatasız bir şekilde oranını bozmadan çizim kağıdına aktarmaktır. Bunu yapmak için çizmek istediğimiz resim çıktı olarak elimizde bulunması gerekir.


Öncelikle resmin neresini çizmek istediğimizi kararlaştırmamız gerekiyor. Mesela sadece erkeği çizmek istiyorsak sadece erkeği karelendiriyoruz. Şimdi nasıl karelendirdiğimi anlatayım.


Öncelikle resmin üst tarafından çizmek istediğiniz yerden başlayıp çizmek istediğim son yere kadar cetvel yardımıyla her santime bir nokta işareti koymalısınız.


Daha sonra sol üst köşeden başlayıp aşağıya doğru nokta işreti koyuyoruz. Aynı şeyi sağ üst köşeden başlayıp aşağıya doğru tekrar işaret koyuyoruz. Sonra ise bu noktaları cetvelle karşılıklı çizerek birleştirmiş oluyoruz. Böylece resimdeki gibi resmi karelendirmiş oluyoruz.


Kuru Fırça Çizim Yapanlar, Kuru Fırça Fiyatları, Kuru Fırça Siparişi Alanlar, Kuru Fırça Tablosu Yapanlar, Kuru Fırça Tabloları ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Adanada Karakalem Çizimler, adanada karakalem dersleri, Adanada Karakalem Eğitim, Adanada Kuru Fırça Resim Teknikleri, Adanada Kuru Fırça Tekniği, Adanada Siyah Beyaz Çekim Yapanlar, Adanada Siyah Beyaz Çizimler, Adanada Siyah Beyaz Dersler, Adanada Siyah Beyaz Fotoğraf, Adanada Siyah Beyaz Fotoğraf Eğitimi